• Piáno v modernom rytme 2013

• Dňa 31.5.2013 sa v Kongresovom centre mesta Bojnice uskutočnila celoslovenská súťaž mladých klavíristov pod názvom Piáno v modernom rytme. Našu školu reprezentovala Nina Doubravová, z triedy Mgr. Kataríny Hírešovej, PhD. v sólovej hre, Alžbeta a Veronika Garajové z triedy Jany Zimanovej v štvorručnej hre a Diana a Ramona Valkové z triedy Mgr. Dagmar Valkovej v štvorručnej hre. Nina Doubravová a sestry Garajové získali bronzové pásmo. Najväčšiu radosť urobili setry Valkové, ktoré vo svojej kategórii získali 1. miesto v zlatom pásme.

Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Piáno v modernom rytme 2013.

• Euromusette - Goldentango 2013

• V dňoch 29.-30. mája 2013 sa konal XII. Medzinárodný festival akordeonistov v Rajeckých Tepliciach. Našu školu reprezentovali Martin Chmola z triedy p.uč. Antona Číka a Sebastián Wolf z triedy Mgr. Marty Urdovej. Obaja sa umiestnili v silnej konkurencii výborných hráčov zo Slovenska a Čiech v striebornom pásme.

Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Euromusette - Goldentango 2013.

• Hronsecká lipová ratolest 2013

• Dňa 25. mája 2013 sa v Hronseku konal jubilejný XXV. ročník krajskej súťaže v speve "Hronsecká lipová ratolesť", ktorú organizovalo Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici a obec Hronsek.

Kristína Kotorová, žiačka VI. ročníka ZUŠ z triedy Mgr. Edity Hatalovej, získala bronzovú medailu.

Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Hronsecká lipová ratolest 2013.

• Projekt - Záhrada umelcov

• Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Projekt - Záhrada umelcov.

Združenie rodičov pri ZUŠ v Novej Bani sa zapojilo do Grantového programu pre optimistov 2013 s projektom pod názvom "Skrášlime si školský dvor". Nadácia Orange prijala z 476 žiadostí a podporila 87 projektov. Pre náš projekt bol schválený finančný dar vo výške 160 €. V dňoch 13.-17. mája 2013 bol projekt zrealizovaný.

• Festival Eugena Suchoňa 2019
      • Mládež spieva - Prievidza 2019