• 60.VÝROČIE VÝTVARNÉHO ODBORU

• Výtvarný odbor ZUŠ Nová Baňa oslavuje v školskom roku 2023/24 60 rokov svojej existencie. Koncept 60. výročia výtvarného odboru vznikol v partnerskej spolupráci ZUŠ Nová Baňa s Pohronským múzeom Nová Baňa za podpory ich zriaďovateľov – mesta Nová Baňa a Banskobystrického samosprávneho kraja. Celý rad výtvarných výstav a sprievodných  akcií (workshopov a prednášok) sa bude konať od 9. februára do 8. septembra 2024 pod patronátom oboch inštitúcií v ich priestoroch. Za kurátorstvo výstav v Pohronskom múzeu Nová Baňa a všetkých výtvarných akcií počas osláv je zodpovedná Mgr. Michala Lenčová, za kurátorstvo výstav žiakov v priestoroch ZUŠ Nová Baňa Mgr. Žaneta Oklapeková, obe sú pedagogičky výtvarného odboru ZUŠ Nová Baňa. Víziou projektu je pokračovať v spolupráci a každý druhý rok v propagácii umeleckého školstva od základného po vysokoškolské, výtvarníctva a autorov, t. j. absolventov ZUŠ Nová Baňa, rodákov a žijúcich autorov v regióne Nová Baňa. Projekt je zárukou kvality prezentovaného výtvarníctva, rozvíja výtvarné povedomie, vkus a propaguje región za jeho hranice. Zapája laickú verejnosť a všetky vekové kategórie, vytvára priestor pre podporovateľov a obdivovateľov výtvarníctva z radov verejnosti a občanov žijúcich nielen v našom regióne. Viac sa dočítate v príspevku.