• Vernisáž Esemes a interview s maliarkou Máriou Vojčiakovou

• Pri príležitosti 60 rokov existencie výtvarného odboru prebieha výstava bývalej absolventky výtvarného odboru Mgr. art. Márie Vojčiakovej Esemes v Pohronskom múzeu Nová Baňa, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní.

Vernisáž otvorili  naši učitelia - gitaristi  Ondrej Konečný a Jana Bačová suitou Milana Tesařa ,,Carussel“ . Všetkým prítomným sa slávnostne sa prihovorila pani riaditeľka Pohronského múzea Nová Baňa Janka Potocká a riaditeľka ZUŠ Nová Baňa Marta Urdová. Výstavu Esemes kurátorsky otvorila Michala Lenčová a výstavu Cesty čiary, Žaneta Oklapeková, obe učiteľky výtvarného odboru. Príhovor ukončila prednostka mesta Nová Baňa pani Ľudmila Rajnohová. Všetci boli očarení dielami autorky. Výtvarnú atmosféru vidieť na priložených fotografiách. Ak sa chcete dozvedieť viac o maliarke a jej tvorbe, prečítajte si interview v Novobanských novinách, ktoré viedla naša pani učiteľka Michala Lenčová. S maliarkou a našimi učiteľkami je naplánovaný workshop pre obyvateľov Novej Bane v Pohronskom múzeu dnes, pre našich žiakov v priestoroch ZUŠ v sobotu 2. marca.

Vedenie ZUŠ a výtvarný odbor sa teší na ďalšie výtvarné prekvapenia, ktoré pre Vás chystáme.