• Exkurzia v Bratislave

• 7. 6. 2023
          • V pondelok 5. júna sme sa so šiestakmi z výtvarného odboru Zuš Nová Baňa v sprievode p. učiteľky Oklapekovej a p. zástupkyne Bačovej vybrali na exkurziu do Bratislavy.

Najprv sme '' nakukli'' do Kunsthalle na výstavu s názvom 'Prísľub strážkyne bahna' súčasných slovenských a zahraničných umelcov.

Navštívili sme aj Galériu Slovenského rozhlasu. Pod vedením kurátorky a galerijnej pedagogičky Mgr. Daniely Čarnej, PhD. sa žiaci zúčastnili workshopu k výstave 'Nikdy nevystavené'. Tu sme mohli vidieť diela, ktoré pochádzali zo súkromných zbierok a doteraz neboli nikde vystavené ani publikované.

Žiaci si odniesli množstvo zaujímavých inšpirácií.

Ďakujeme!

• Novobanská jar - spevácka súťaž

• 1. 6. 2023
          • Po úspešnej akordeónovej súťaži na našej ZUŠ sa konal V. ročník speváckej súťažnej prehliadky Novobanská jar. Zúčastnili sa jej žiaci zo ZUŠ Kremnica, ZUŠ Žarnovica, ZUŠ Žiar nad Hronom a ZUŠ Nová Baňa.

Môžeme sa pochváliť opäť krásnymi výsledkami.

V zlatom pásme sa umiestnili:

1. Vanesa Danišová - 1. kategória

2. Matúš Benč - 2. kategória

3. Tamara Valentovičová - 2. kategória

4. Karin Dzurová - 2. kategória

5. Paulína Valachovičová - 3. kategória

V striebornom pásme sa umiestnili:

1. Petra Jezberová - 1. kategória

2. Peter Kožina - 2. kategória

3. Martina Oklapeková - 3. kategória

4. Alexandra Bartošová - 3. kategória

V bronzovom pásme sa umiestnili:

1. Laura Koniarová - 2. kategória

2. Viktória Kráľová - 3. kategória

Žiakov pripravili p. uč. Mgr. Edita Hatalová DiS.art., Mária Lutišanová DiS.art. a Lýdia Benčová DiS.art.

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

• Úspechy našich žiakov - XXI. Medzinárodný festival Euromusette &Goldentango mladých akordeonistov 2023 v Rajeckých Tepliciach

• 31. 5. 2023
          • V dňoch 25.- 26. mája sa uskutočnil medzinárodný festival akordeonistov, na ktorom reprezentovali našu školu Marcus Benča, René Záhumenský a Leo Šediansky.

Po minuloročnom úspechu si aj tento rok Leo Šediansky v 3. kategórii z triedy p. uč. Mgr. art. Kataríny Halajovej vybojoval strieborné pásmo.

Pre Marcusa a Reného bol tento festival premiérou.

Marcus Benča sa umiestnil v bronzovom pásme v I. kategórii. René Záhumenský sa umiestnil v striebornom pásme v II. kategórii. Obaja sú z triedy p. uč. Mgr. art. Filipa Urdu.

Žiakom a pedagógom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

• Úspechy našich žiakov - Nitrianska lutna 2023

• 30. 5. 2023
          • V piatok 26. mája sa konala hudobno - interpretačná súťaž v sólovej hre na dychových nástrojoch Nitrianska lutna 2023, ktorej sa zúčastnili aj dve žiačky našej ZUŠ-ky z triedy p. uč. Ivanky Klesniakovej.

V 1. kategórii v hre na zobcovú flautu súťažila Miriam Zumerlingová a získala Čestné uznanie.

V 2. kategórii v hre drevených a plechových dychových nástrojoch súťažila Sofia Žňavová na priečnej flaute. Obe sprevádzala na klavíri p. uč. Margaréta Žňavová.

Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu našej školy a prajeme veľa síl do ďalšej práce.

• Úspechy našich žiakov - Saxoklarinetiáda

• 26. 5. 2023
          • 25. mája 2023 sa konal II. ročník celoslovenskej súťaže žiakov základných umeleckých škôl Saxoklarinetiáda 2023 v Bojniciach.

V nabitej konkurencii sa v hre na saxofón umiestnila Michaela Moravčíková v bronzovom pásme.

Srdečne blahoželáme Miške a aj jej p. učiteľovi Lukášovi Vaškovičovi a korepetítorovi Jánovi Škvarkovi a prajeme veľa ďalších úspechov!

• Talentové prijímacie skúšky

• 22. 5. 2023
          • Srdečne pozývame všetkých záujemcov, ktorí chcú rozvíjať svoje hudobné, výtvarné a herecké nadanie na ''talentovky'', ktoré sa budú konať v dňoch 8. - 9. júna 2023 v čase od 13:30 do 16:30 hod. v priestoroch ZUŠ Nová Baňa.

• Výchovný koncert

• 22. 5. 2023
          • V spolupráci s MŠ Nábrežná sme usporiadali Výchovný koncert, na ktorom si deti z materskej školy vypočuli širokú škálu nástrojov, a tak už teraz môžu rozmýšľať, na akom nástroji by svoj talent rozvíjali. Atmosféra bola vynikajúca a veríme, že raz budú kráčať chodbami našej ZUŠ.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s MŠ Nábrežná.

• Kollárova 5, 968 01 Nová Baňa Slovakia