• NAJKRAJŠIA DOVOLENKOVÁ FOTOGRAFIA

• 29. 11. 2022
          • V celoslovenskej fotografickej súťaži Najkrajšia dovolenková fotografia 2022 získali žiačky výtvarného odboru Zuš Nová Baňa Hanka Mikušková a Lýdia Bratková cenu v kategórii Môj najkrajší prázdninový zážitok. Do súťaže sa zapojilo 46 účastníkov z celého Slovenska a Česka, ktorí poslali spolu 258 fotografií.

Výstavu amatérskej fotografickej tvorby si môžete pozrieť v priestoroch Múzea vo Svätom Antone do 31. 1. 2023.

• 16. Celosvetový cimbalový kongres

• 3. 11. 2022
          • V dňoch od 26. - 30.10.2022 sa konal 16. Celosvetový cimbalový kongres vo Valašskom Meziříčí, na ktorom sa zúčastnili cimbalisti, pedagógovia, výrobcovia a milovníci cimbalu z Nemecka, Grécka, Holandska, Veľkej Británii, USA, Iránu, Mongolska, Ukrajiny, Moldavska, Číny, Slovenska, Česka, Maďarska, Rakúska, Japonska, Izraelu, Švajčiarska, Malajzie a Singapuru. Každá krajina sa predstavila na koncertoch. S našou p. uč. Stračinovou sa kongresu zúčastnila aj žiačka ZUŠ Jana Budinská.

• Rozlúčka našich absolventov so ZUŠkou

• 2. 6. 2022
          • Absolventi Hudobného odboru našej školy včera výborne zvládli svoje absolventské vystúpenia a absolventi Výtvarného odboru predstavili svoje výtvarné práce a tým sa rozlúčili so štúdiom v našej ZUŠke.

Absolventom blahoželáme a prajeme veľa úspechov.

• Pozvánka na Slávnostný večer

• 31. 5. 2022
          • Základná umelecká škola a mesto Nová Baňa Vás pozývajú na Slávnostný večer pri príležitosti 70. výročia založenia Hudobného odboru Základnej umeleckej školy v Novej Bani. Slávnostný koncert sa bude konať v Radničnom parku v Novej Bani dňa 10.06.2022 o 19.00 hod.

Všetci ste srdečne vítaní a už teraz sa tešíme na Vašu účasť