• Nezabudnuteľný flautový koncert

• 23. 2. 2023
          • Tohtoročná Popolcová streda sa nám navždy vryje do pamäti. Študentky Akadémie umení v Banskej Bystrici Ivana Klesniaková, Lucia Bencúrová, Miriam Bednárová a ich korepetítorka Mgr.art. Lucia Biľová, ArtD. si pre náš pripravili nezabudnuteľný umelecký zážitok. Ich profesionálny výkon ohúril najmä našich žiakov. Pevne veríme, že tento koncert bude pre nich motiváciou do ďalšieho cvičenia.

Ďakujeme!

• 15. február 2023 plný umeleckých zážitkov pre ZUŠ Nová Baňa

• 17. 2. 2023
          • V stredu 15.2.2023 sa konal výlet našich absolventov hudobného, výtvarného odboru a pedagógov ZUŠ do Bratislavy. Čakali nás dve veľké udalosti. Navštívili sme Galériu mesta Bratislava, klasicistický Primaciálny palác. Výstavou “Svety Jindřicha Chalupeckého” nás sprevádzali dvaja lektori. Výstava bola venovaná známemu kunsthistorikovi a kritikovi výtvarného umenia, čo bolo náročné. No každý sme si odniesli aspoň jeden silný dojem z prezentovaných diel a myšlienok. Obohatila nielen výtvarníkov, ale aj hudobníkov. Pedagógovia a žiaci sa zapájali a dávali zaujímavé otázky. Po výstave nás čakal slávnostný koncert v Slovenskej Filharmónii, “ Redute” , venovaný najlepším žiakom Konzervatória Bratislava. Medzi účinkujúcimi bola aj naša bývala absolventka hudobného odboru ZUŠ Nová Baňa, ‚novobančanka‘ Elena Jarešová, ktorá vyrástla v klavírnom oddelení pod vedením pedagógov: Evy Trubanovej, Kristíny Vozárovej Búryovej a Nadi Markovej. Bravúrne zahrala Koncert pre klavír a orchester č. 23 A dur, K. 488 W.A.Mozarta. Koncert silne zapôsobil aj na našich výtvarníkov. Vracali sme sa plní dojmov z oboch umeleckých svetov.

• 14. 2. 2023
          • Viac informácií na https://zusnovabana.edupage.org/percenta2/

• Flautový koncert

• 10. 2. 2023
          • Srdečne vás pozývame na Flautový koncert, na ktorom sa predstavia poslucháčky Akadémie umení v Banskej Bystrici.

• Novobanskí heligonkári

• 7. 2. 2023
          • V sobotu 4.2.2023 sa konal 37. ročník Novobanských heligonkárov. Súčasťou tohto milého podujatia boli aj žiaci našej ZUŠ.

Novobanskému publiku sa predstavili Marko Petráš, Adam Valach, Vanesa Adamcová a ich p. uč. Jana Ďurčeková DiS.art.

• Novobanské špacírky

• 7. 2. 2023
          • Chceli by sme vysloviť veľkú vďaku pani riaditeľke Pohronského múzea v Novej Bani Janke Potockej za to, že nám venovala pokračovanie publikácie Novobanských špacírok 2. Autormi tejto publikácie sú Katarína Konečná, Katarína Stredáková a Rudolf Nádaskay.

Ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšej Vašej práci.

• Workshop enkaustika

• 19. 1. 2023
          • V piatok 13. januára sa tretíkrát konal workshop pre našich žiakov ZUŠ Nová Baňa – Enkaustika, maľba horúcim voskom žehličkou a perom. Prvé dva workshopy sa konali v máji 2022 a v septembri 2022, ktoré absolvovali žiaci p. učiteľky Ž. Oklapekovej (spolu 36 žiakov). V piatok prišli na rad žiaci  p. učiteľky M. Lenčovej. Zúčastnili sa ho takmer v plnom počte (24 žiakov) a taktiež jeden rodič, ktorý prejavil záujem za poplatok.

Workshop viedla úžasná lektorka, výtvarníčka Jana Dekýšová, ktorá má dlhoročné skúsenosti s touto technikou. Navyše si so žiakmi veľmi porozumela, čím z nich uvoľnila tvorivého Džina z fľaše a deťom sa podarili neuveriteľné kúsky! Väčšina z nich prvýkrát robila touto technikou, no podľa reakcií lektorky vytvorili nadpriemerné práce ako býva bežné na prvý raz. Musíme s ňou súhlasiť. Atmosféru  dokresľujú fotografie v akcii a zopár prác. Ukážky z najlepších prác zverejníme čoskoro na facebookovej stránke ZUŠ Nová Baňa - výtvarný odbor.

Tento workshop bol organizovaný a z veľkej časti financovaný Pohronským osvetovým strediskom Žiar nad Hronom. Za touto akciou sa skrýva mravenčia práca Miroslava Hrica, ktorý má na starosti výtvarníctvo, film a foto v bývalom veľkom regióne Žiarsko (viac súčasných okresov dokopy). Poplatok za workshop, ako aj minulé, uhradila ZUŠ Nová Baňa z fondu Združenia rodičov. Výtvarné oddelenie spolu s vedením školy ZUŠ Nová Baňa veľmi ďakuje Osvetovému stredisku Žiar nad Hronom, vedeniu a menovite zodpovednému pracovníkovi Martinovi Hricovi a lektorke za možnosť byť na tomto workshope, a teší sa na ďalšie pokračovanie v spolupráci.

Sme hrdí, že aj napriek veľkej celoplošnej kríze sa nám podarilo ponúknuť pre naše deti a ich rodičov niečo nové, navyše a bezplatne. Veríme, že spoločne ťažké časy zvládneme, aj za podpory a spolupráce nás všetkých, občanov SR, mesta, rodičov, učiteľov a detí. A bude dobre! Sme presvedčení, že keď ľudia spolu držia, všetko ťažké sa ľahšie zvládne!