• Úspechy našich žiakov - Saxoklarinetiáda

• 26. 5. 2023
          • 25. mája 2023 sa konal II. ročník celoslovenskej súťaže žiakov základných umeleckých škôl Saxoklarinetiáda 2023 v Bojniciach.

V nabitej konkurencii sa v hre na saxofón umiestnila Michaela Moravčíková v bronzovom pásme.

Srdečne blahoželáme Miške a aj jej p. učiteľovi Lukášovi Vaškovičovi a korepetítorovi Jánovi Škvarkovi a prajeme veľa ďalších úspechov!

• Talentové prijímacie skúšky

• 22. 5. 2023
          • Srdečne pozývame všetkých záujemcov, ktorí chcú rozvíjať svoje hudobné, výtvarné a herecké nadanie na ''talentovky'', ktoré sa budú konať v dňoch 8. - 9. júna 2023 v čase od 13:30 do 16:30 hod. v priestoroch ZUŠ Nová Baňa.

• Výchovný koncert

• 22. 5. 2023
          • V spolupráci s MŠ Nábrežná sme usporiadali Výchovný koncert, na ktorom si deti z materskej školy vypočuli širokú škálu nástrojov, a tak už teraz môžu rozmýšľať, na akom nástroji by svoj talent rozvíjali. Atmosféra bola vynikajúca a veríme, že raz budú kráčať chodbami našej ZUŠ.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s MŠ Nábrežná.

• ,,Veľká súťaž v malom''

• 17. 5. 2023
          • 16. máj bol dňom, kedy sa v našej ZUŠ-ke naplno rozozvučali tóny akordeónov. Od rána hralo v Koncertnej sále spolu 28 akordeonistov zo ZUŠ Žiar nad Hronom, ZUŠ Kremnica, ZUŠ Bojnice, ZUŠ Sládkovičovo, ZUŠ Voderady, ZUŠ Slovenská Ľupča a ZUŠ Nová Baňa.

14. ročník akordeónovej súťažnej prehliadky sa niesol v duchu profesionality.

Mali sme tú česť, že predsedom poroty bol Mgr. Oto Mello. Tento významný pedagóg bol 10. marca 2023 ocenený vtedajším dočasne povereným ministrom školstva SR Jánom Horeckým za celoživotnú prácu a mimoriadne výsledky celoštátneho a medzinárodného významu dosiahnuté vo výchove a vzdelávaní v oblasti umeleckého školstva Veľkou medailou sv. Gorazda za rok 2022.

Za ZUŠ Nová Baňa sa žiaci umiestnili nasledovne:

1. Michal Škvarka - 3. miesto/1.ročník

2. Mário Záhumenský - 2. miesto/1. ročník

3. Anežka Polcová - 2. miesto/2. ročník

4. Marcus Benča - 1. miesto/3. ročník

5. René Záhumenský - 1. miesto/4. ročník

6. Viktória Hubačová - 2. miesto/2. ročník 2. časti

7. Eliška Richterová - 2. miesto/2. ročník 2. časti

8. Leo Šediansky - 1. miesto/2. ročník 2. časti

Blahoželáme všetkým zúčastneným a oceneným a najmä našim žiakom, ktorí odviedli pod vedením svojich pedagógov Mgr. art. Kataríny Halajovej, Mgr. art. Filipa Urdu a Mgr. Marty Urdovej úžasné výkony. Sme na nich veľmi hrdí a prajeme im veľa ďalších úspechov!

• Okná do našich svetov

• 15. 5. 2023
          • Milí naši výtvarníci, rodičia a fanúškovia nášho odboru a výtvarníctva, srdečne váš pozývame obe učiteľky a vedenie školy na slávnostnú vernisáž výstavy prác našich žiakov "Okná do našich svetov." Koná sa v Pohronskom múzeu, v stredu 17. mája o 17:00. Výstava potrvá do 13. augusta 2023.

Slávnostnú vernisaž otvorí Žofia Zalaiová hrou na saxofóne, ktorú na klavíri sprevádza p. uč. Ján Škvarka.

Tešíme sa na Vás

• Prípravkári mamičkám

• 11. 5. 2023
          • Krásne popoludnie v Koncertnej sále ZUŠ pripravili naši prípravkári z hudobného a výtvarného odboru svojim mamám pri príležitosti ich sviatku.

V septembri len vstupovali do sveta hudobného a výtvarného umenia a v stredu 10.5. to už boli oni, ktorí svoje umenie predvádzali.

Držíme všetkým prsty v štúdiu a tešíme sa na ďalšie výsledky ich práce.

• Úspechy našich žiakov

• 28. 4. 2023
          • S veľkým nadšením chceme zablahoželať našej žiačke Žofii Zalaiovej, ktorá svojím výkonom vybojovala strieborné pásmo na 13. ročníku celoslovenskej súťažnej prehliadky v sólovej a komornej hre na saxofóne, ktorá sa konala na ZUŠ Jána Melkoviča v Starej Ľubovni.

Srdečne blahoželáme aj jej pani učiteľke Dominike Vincentovevej a korepetítorovi Jánovi Škvarkovi a všetkým trom prajeme veľa ďalších úspechov.