• POZVÁNKA NA GITAROVÝ KONCERT

• 29. 4. 2022
          • Srdečne Vás pozývame na gitarový koncert, kde sa Vám predstaví náš bývalý žiak Štefan Gazdík, ktoré je momentálne študentom Konzervatória J.L. Bellu v Banskej Bystrici.

Koncert sa uskutoční dňa 06.05.2022 o 18.00 hod. v koncertnej sále našej školy.

Tešíme sa na Vašu účasť

• Zlaté a strieborné pásmo pre našich žiakov v Celoslovenskej speváckej súťaži

• 27. 4. 2022
          • Základná umelecká škola v Banskej Štiavnici v spolupráci s mestom Banská Štiavnica organizovali Celoslovenskú spevácka súťaž " Duchovný a umelecký odkaz Banskoštiavnickej kalvárie. " Žiaci zo speváckej triedy Lýdie Benčovej DiS.art. - Matúš Benč si vyspieval zlaté pásmo a Marek Jablonka si vyspieval strieborné pásmo. Oboch žiakov na klavíri korepetovala Mgr. Dagmar Valková.

Z úspechu sa tešíme a žiakom gratulujeme.

• 1. miesto pre našu žiačku LDO

• 12. 4. 2022
          • Naša žiačka Ľudmila Pálenkášová z Literárno - dramatického odboru pod vedením p.uč. Mgr.art. Pavla Olešňana sa 8.apríla zúčastnila na regionálnej súťažnej prehliadke v umeleckom prednese poézie v Banskej Štiavnici v rámci 68. ročníka Hviezdoslavovho Kubína - Sládkovičova Štiavnica. Svojim vystúpením získala úžasné 1.miesto a taktiež aj postup do krajského kola. Z jej úspechu sa veľmi tešíme, Ľudke gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Ocenenie pre našu žiačku Výtvarného odboru

• 8. 4. 2022
          • Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom realizovalo 34. ročník regionálnej postupovej súťaže a výstavu amatérskej fotografickej tvorby - AMFO 2022. Do súťaže sa zapojila naša žiačka Výtvarného odboru Lea Mária Lacová z triedy p.uč. Mgr. Žanetky Oklapekovej so svojou tvorbou " Portrét". V kategórií I. veková skupina - autori do 15 rokov získala za svoju tvorbu ocenenie. Gratulujeme.

• Chodníček Novobanských povestí

• 16. 3. 2022
          • Milí rodičia, priatelia a priaznivci našej školy, s radosťou by sme vás chceli pozvať na otvorenie Chodníčka novobanských povestí. Organizátor tohto projektu OZ Novobanskí patrioti s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky v spolupráci s organizáciami v meste Nová Baňa, podnikateľmi, aktívnymi občanmi a našou ZUŠ sa spoločne podieľali na tomto projekte.

Chodníček Novobanských povestí osloví svojím ľahko pochopiteľným prevedením v podobe nahrávky príslušnej ľudovej povesti – žiaci Literárno-  dramatického odboru pod vedením p. učiteľa Mgr. art Pavla Olešňana, ktorí  realizovali 11 nahrávok a žiaci Výtvarného odboru pod vedením p. učiteľky Mgr. Žanety Oklapekovej a Mgr. Michaly Lenčovej realizovali ilustrácie ku 11 novobanským povestiam rôznou technikou. Projektu sa zúčastnili všetky ročníky odboru.

Touto cestou sa chceme poďakovať Novobanským patriotom za príležitosť pracovať na spoločnom projekte. Naše poďakovanie patrí aj žiakom, ktorí prispeli svojimi prácami a ich učiteľom za odborné vedenie a spoločné podieľanie sa na projekte.

• ONLINE KONCERT

• 10. 3. 2022
          •

Srdečne vás pozývame na online koncert žiakov našej školy, ktorý sa uskutoční dňa 11.3.2022 o 17.00 hod. na našom YouTube kanáli. Tento koncert bude odlišný od tých doterajších v tom, že všetci žiaci ktorí účinkovali na koncerte, boli nahrávaní v našej koncertnej sále. Tešíme sa na vás.

Link na online koncert : https://youtu.be/MR4lQUlVpn0

• Kollárova310/ 5