• Stožok - regionálna súťažná prehliadka v hre na cimbale

• 22. 3. 2024
          • Dňa 21. marca 2024 sa naši talentovaný žiaci - Ivana Obrcianová a Sára Gulaiová, pod vedením pani učiteľky Zuzany Stračinovej  zúčstnili regionálnej súťažnej prehliadky v hre na cimbale, kde sa umiestnili v krásnom Zlatom pásme. Dievčatá hudobne doprevádzal pán učiteľ Filip Urda.

Srdečne blahoželáme a prajeme ešte mnoho takýchto krásnych zážitkov a úspechov

• Generácie - výstava z cyklu k 60. výročiu výtvarného odboru

• 21. 3. 2024
          • 13 bývalých absolventov výtvarného odboru Novobanskej Zuš vystavuje v Pohronskom múzeu Nová Baňa.

Naši prianivci aj široká verejnosť môžu po prvýkrát uvidieť ukážky diel v našom regióne aj z takých odborov, okrem kresby a maľby ako aj scénografiu, záhradnú a krajinnú architektúru, módny a industriálny dizajn, animáciu a  klasickú architektúru.

V súvislosti s výstavou budú v čase trvania osláv prebiehať sprievodné výtvarné akcie ( workshopy a prezentácie, prednášky ) v priestoroch ZUŠ Nová Baňa a Pohronského múzea v Novej Bani.

Srdečne ste pozvaní

• Prednášam // Hrám, teda som . . .

• 18. 3. 2024
          • Od stredy 31. januára do soboty 3. februára prebiehal v priestoroch mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom 2. ročník medzinárodného výberového festivalu umeleckého prednesu a divadelných inscenácií detí Prednášam/hrám, teda som. Na festivale sa zúčastnili aj žiačky pána učiteľa Pavla Olešňana - Ľudmila Pálenkášová a Hana Jančoková, ktoré sa umiestnili v krásnych strieborných pásmach.

• Výberové konanie

• 12. 3. 2024
          • Výberové konanie na funkciu riaditeľa

Mesto Nová Baňa vyhôasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Základnej umeleckej školy

• Cesta fotografie a portrítu

• 11. 3. 2024
          • Pozývame všetkých  priaznivcov výtvarníctva a fotografie, malých aj veľkých na výstavu prác našich žiakov, ktorá prebieha v v týchto dňoch v priestoroch ZUŠ

• Generácie

• 1. 3. 2024
          • 13 výtvarníkov, 13 jedinečných pohľadov na svet a život

ZUŠ Nová Baňa v spolupráci s Pohronským múzeom Nová Baňa pripravuje druhú výstavu Generácie. Výstava vzniká pri príležitosti osláv 60 rokov existencie nášho výtvarného odboru, za podpory oboch zriaďovateľov.

V Pohronskom múzeu Nová Baňa bude vystavovať 13 absolventov ZUŠ Nová Baňa naprieč generáciami, výtvarnými odbormi (kresba, maľba, scénografia, záhradná a krajinná architektúra, módny a industriálny dizajn, animácia. architektúra) a individuálnymi riešeniami. Výstava má ambíciu ukázať význam výtvarného umenia a umeleckého školstva na Slovensku od základného až po vysokoškolské v prospech celej spoločnosti. Nosnou myšlienkou je vytváranie mostov medzi profesionálnou a laickou verejnosťou na základe presvedčenia autorov, že výtvarná rôznorodosť spája, obohacuje, podporuje slobodného ducha a rozvíja hodnoty ľudskosti a užitočnosti. Výtvarníctvo je prítomné s nami v každodennom živote a poznaním jeho jazyka je beletriou poznania. V čase trvania osláv výročia od začiatku výstavy do 9. septembra budú prebiehať sprievodné výtvarné akcie (prezentácie a workshopy) niektorých vystavujúcich autorov v priestoroch oboch inštitúcií.

Vystavujúci autori sú: Viktória Barniaková, Samuel Bratko, Mgr. Zuzana Bratková, Mgr. art. Frederika Brodzianska, Bc. Michal Budinský, Bc. Mária Debnárová, Nina Doubravová, Martina Gábrišová, Barbora Hvizdáková, Zuzana Kasanová, Mgr. Michala Lenčová, Ing. Katarína Naďová, MgA. Vierka Vojčiaková.

Vedenie ZUŠ Nová Baňa a výtvarný odbor Vás srdečne pozývajú na vernisáž a prehliadku diel počas trvania výstavy. Tešíme sa na Vás!

• Kollárova 5, 968 01 Nová Baňa Slovakia