• OZNAM - PRERUŠENIE VÝUČBY

• Vážení rodičia, milí žiaci,
            vzhľadom na to, že je prerušené vyučovanie na všetkých školách, a termín obnovenia nie je známy, vyučovanie na našej ZUŠ bude pokračovať online. Učitelia školy Vás budú kontaktovať (telefón, email, sociálne siete) a dohodnú sa s Vami na forme vyučovania.

Veríme, že spolu to zvládneme.

• OZNAM COVID - 19

• Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do odvolania.

• V krajine remesiel

• Čestné uznanie pre Nicol Oboňovú a Elišku Ditteovú

dňa 20. februára 2020 sa v Banskej Bystrici uskutočnila vernisáž výstavy prác z celoslovenskej výtvarnej súťaže V krajine remesiel. Naši žiaci Nicol Oboňová a Eliška Ditteová si odniesli čestní uznanie. Srdečne gratulujeme.

• Celoslovenská súťaž L. Stančeka v Prievidzi - Celoslovenské kolo

• Nový úspech našej školy:

Tobiaš Budinský: Zlaté pásmo 1.b kat.
            Richard Mikuška: Bronzové pásmo 2.a kat.

Súťaž: Celoslovenská súťaž L. Stančeka v Prievidzi
            Kolo: Celoslovenské kolo

Žiakov na súťaž pripravil Mgr.art. Ondrej Konečný a Mgr. Danka Bulušeková. k úspechu srdečne gratulujeme.

• Triedne koncerty

• v mesiaci december dávame do pozornosti triedne koncerty:

2.12.2019 - Lukáš Vaškovič - hra na dychových nástrojoch o 16:00 hod.

3.12.2019 - Edita Hatalová - spev o 16:00 hod.

4. 12.2019 - Lýdia Benčová a Margaréta Žňavová o 16:30 hod.

9. 12. 2019 - Jana Zimanová - hra na klavíri, o 16:00

10.12.2019 - Trubanová Eva - hra na klavíri o 16:00 hod.

11.12.2019 - Lutišanová Mária - spev o 16: 30 hod.

• POP Star 2019

• V piatok 22. novembra sa v Banskej Bystrici konalo finále súťažnej prehliadky v speve poulárnych piesní. Do finále sa prebojovala naša Hanka Mániková. Srdečne gratulujeme.

• Čarovná flauta 2019 a Medzinárodná akordeónová súťaž v Poprade

• V piatok 22. novembra 2019 naši žiaci úspešne reprezentovali školu na medzinárodnej a celoslovenskej interpretačnej súťaži. Sofia Trubanová si v hre na akordeóne vybojovala v silnej konkurencii cenné čestné uznanie. Karin Vozárová a Viktória Škvarková dosiahli najvyššie ocenenie vo svojich súťažných kategóriách. Karin si odniesla aj titul Laureáta, najúspešnejšieho účastníka celej súťaže.

• Festival Eugena Suchoňa 2019

• Do galérie Festival Eugena Suchoňa 2019 boli pridané fotografie.

v dňoch 24. a 25. októbra 2019 sa Karin Vozárová, Diana a Ramona Valkové zúčastnili Festivalu Eugena Suchoňa v Pezinku. Festival mapuje najlepšie výsledky umeleckého školstva na Slovensku. v rámci tejto súťažnej festivalovej prehliadky sa Karin Vozárovej podarilo získať Cenu primátora mesta Pezinok. Žiakov na poduejtie pripravili Mgr. Dagmar Valková a Mgr. Martina Beťková, DiS.art. , klavírna spolupráca Jana Zimanová, DiS. art.

• Diplom

• V dňoch 11. a 12. októbra 2019 sa náš detský spevácky Voce Eufonico  zúčastnil medzinárodnej súťaže zborového umenia v Žiline. V silnej medzinárdnej konkurenii získal umiestnenie

• Objekt a tieň - fotografická súťaž

• ZUŠ v Rimavskej Sobote usporiadala 3. ročník bienále fotografickej súťaže pod názvom Objekt a tieň. V 1. kategórii sa z našej školy umiestnila na 3. mieste Dorota Suchá. V 2. kategórii obsadila Eva Debnárová 2. miesto. Dievčatá na súťaž pripravila Mgr. Žaneta Oklapeková. Gratulujeme.

• Mládež spieva - Prievidza 2019

• Do galérie Mládež spieva - Prievidza 2019 boli pridané fotografie.

Cena Hudobného fondu na 50. ročníku celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke detských speváckych zborov Mládež spieva 2019 v Prievidzi - 29.-30.5.2019 za najlepší interpretačný výkon a hlasovú kultúru patrí nášmu DSZ VOCE EUFONICO. Gratulujeme dirigentke a všetkým zúčastneným na tomto nádhernom podujatí.

• Piano v modernom rytme Bojnice

• Do galérie Piano v modernom rytme Bojnice boli pridané fotografie.

Každoročne sa v kultúrnospoločenskom a kongresovom centre mesta Bojnice koná celoslovenská súťaž v sólovej a štvorručnej klavírnej hre džezovej, tanečnej a populárnej hudby Piano v modernom rytme. Tento rok , dňa 23.mája 2019, mala rekordnú účasť v počte 223 súťažiacich zo 47 škôl z celého Slovenska. Sestry Diana a Ramona Valkové majú s touto súťažou už viacročné skúsenosti a ostávajú jej verné. Tento rok ako najmladšie vo svojej III. kategórii obhájili prvenstvá z predchádzajúcich dvoch rokov a so značným bodovým náskokom oproti ostatným súťažiacim získali prvenstvo v rámci zlatého pásma. Gratulujeme!

• Klavírna Orava Kláry Havlikovej

• Do galérie Klavírna Orava Kláry Havlikovej boli pridané fotografie.

Dňa 14.mája 2019 sa v Dolnom Kubíne konal po dvoch rokoch už 22.ročník medzinárodného Festivalu Ivana Ballu a v rámci neho súťaž Klavírna Orava a Mladí gitaristi. Atmosféru tejto súťaže si po prvýkrát vyskúšalo klavírne duo Diana a Ramona Valkové v najvyššej tretej kategórii. Dievčatá podali vynikajúci výkon, za ktorý si vyslúžili od prítomných poslucháčov standing ovation, od poroty získali maximálny počet 25 bodov a teda ocenenie na zaslúženom 1.mieste. Z ich úspechu sa veľmi tešíme a prajeme ešte veľa spoločného muzicírovania.

• Piano v modernom rytme - Bojnice

• Dňa 23.5.2019 sa v ZUŠ Bojnice konala ďalšia klavírna súťaž "Piano v modernom rytme". Diana a Ramona Valkové v 3. kategórii štvorručnej hry získali krásne 1. miesto v zlatom pásme. Pripravila ich Mgr. Dagmar Valková. Gratulujeme.