• Ďalší úspech našich žiakov - Gbelská saxofoniáda 2015

• 29. 4. 2015
          • Dňa 13. marca 2015 sa uskutočnila celoslovenská súťaž v hre na saxofóne žiakov ZUŠ v meste Gbely. Súťažilo sa v troch vekových kategóriách. Našu ZUŠ reprezentovali v prvej kategórii - Urban Šmikniar, Mário Brieška, Timotej ŠkvarkaV tretej kategórii Veronika Horniaková - všetci súťažili v hre na saxofón es-alt. Súťažilo sa v kultúrnom dome mesta Gbely. Podľa hodnotenia odbornej poroty zloženej z renomovaných pedagógov štátnych konzervatórií mala súťaž vysokú úroveň ako po stránke organizačnej, tak po stránke súťažných výkonov žiakov. Naši žiaci sa konkurencie nezľakli a podali kvalitné výkony za ktoré ich porota ohodnotila takto. Mário Brieška - 3. miesto v prvej súťažnej kategórii, Veronika Horniaková 3. miesto v tretej súťažnej kategórii, Urban Šmikniar - získal cenu primátora mesta GbelySúťažiaci okrem cenného umiestnenia získali aj hodnotné vecné ceny /poukazy na plavbu loďou pre dve osoby/. Všetci žiaci boli z triedy pána učiteľa Jozefa Kráľa a v súťaži ich na klavíri doprevádzali Mgr. Ján Škvarka a Kristína VozárováSrdečne gratulujeme! Fotky zo súťaže si môžete pozrieť v tomto odkaze Gbelská saxofoniáda 2015.

• Výstava fotografií - Naše mesto a my v ňom

• 30. 4. 2015
          • Dňa 13.3.2015 o 17:00 hod. sa konalo slávnostné otvorenie výstavy fotografií žiakov výtvarného odboru našej ZUŠ. Žiaci v tomto školskom roku podľa učebných osnov mali priradený predmet fotografovanie. Vyšli sme do mesta, obchodov, ulíc, k vodopádu, na Gupňu, vežu ... Vzniklo množstvo krásnych záberov, ktoré sme posielali aj do súťaží, kde sme získali viacero viacero ocenení. Výstava potrvá do 27.4.2015. Srdečne Vás pozývame. Fotografie z vernisáže si môžete pozrieť v tomto odkaze Naše mesto a my v ňom.

• Hnúšťanský akord 2015 - krajské kolo 24.2.2015

• 29. 4. 2015
          • Dňa 24.2.2015 sa v našej ZUŠ uskutočnilo krajské kolo vedomostnej súťaže z hudobnej náuky "Hnúšťanský akord". Do našej školy zavítali mladí teoretici z banskobystrického kraja, spolu so svojími pedagógmi. Do súťaže sa v tomto šk.roku zapojili ZUŠ Hnúšťa, ZUŠ Krupina, ZUŠ Hriňová, ZUŠ Rimavská Sobota, ZUŠ Sliač, S ZUŠ Zvolen a tiež naša ZUŠ. Trojčlenné družstvá zápolili o čo najlepšie umiestnenie v troch kategóriách a obhajovali svoje vedomosti, rozum a dôvtip pred 5 člennou odbornou porotou, ktorej predsedkyňou bola zakladateľka celej súťaže Mgr. Gabriela Füssyová z Hnúšte.Našu školu reprezentovali v B kategórii sestry Diana a Ramona Valkové, ktoré v silnej konkurencii krupinskej a hnúšťanskej ZUŠ obsadili tretie miesto. Dievčatám srdečne gratulujeme a prajeme mnoho ďalších úspechov.Fotky zo súťaže si môžete pozrieť v tomto odkaze Hnúšťanský akord 2015 - krajské kolo 24.2.2015

• Internetová fotosúťaž - Badín

• 29. 4. 2015
          • ZŠ a MŠ v Badíne organizovali internetovú fotosúťaž s témami Nezvyčajný tvor a Farebný svet. Žiaci z výtvarného odboru poslali do tejto súťaže možnstvo fotografii. V Internetové hlasovacie súťaži získala druhé miesto 2.miesto Patrícia Búryová v kategórii Farebný svet. V hlasovacej súťaží v kategórii Nezvyčajný tvor získala 1.miesto Bianka Krúpová.Víťaza v kategórii Farebný svet vyberala odborná porota a 1.miesto získala Elena Jarešová. Žiakov pripravovala Mgr. Kormaňáková. Víťazom srdečne blahoželáme.

• Logo mesta Žarnovica

• 30. 4. 2015
          • Žiaci Výtvarného odboru pod vedením Ing.arch.Slavomíry Šmonrdkovej sa zapojili do súťaže vyhlásenej mládežníckym parlamentom v Žarnovici o Logo mesta Žarnovica. Z našich žiakov najviac hlasov získal návrh loga Zuzany Kasanovej.

• Najkrajsia dovolenková fotografia 2014

• 30. 4. 2015
          • Mesto Banská Štiavnica organizovala fotografickú súťaž pod názvom Najkrajšia dovolenková fotografia. V silnej konkurencii naši žiaci získali nasledujúce ocenenia Michal Budinský a Daniel Melicher čestné uznanie. ZUŠ Nová Baňa získala pohár a Cenu Nádeje. Do súťaže zaslali fotografie aj ostatní žiaci z výtvarného odboru. Žiakov pripravovala Mgr. Kormaňáková.

• Čarovná flauta 2014

• 29. 4. 2015
          • V dňoch 19.-21.11.2014 sa v ZUŠ Nižná na Orave konal  13. ročník národnej súťaže v hre na zobcovej flaute a drevených dychových nástrojoch “Čarovná flauta 2014″. Z našej školy sa súťaže zúčastnila pani uč Bc. Martina Beťková so svojimi žiačkami Zuzanou a Katarínou Majsniarovými  a Karin Vozárovou. Súťažné výkony na klavíri sprevádzala pani uč. Kristína Vozárová DiS.art. Súťaže sa zúčastnil aj pán učiteľ Jozef Kráľ so žiakom Jozefom Martišom. Korepetíciu žiakovi robil Mgr. Ján Škvarka . Karin Vozárová v 1. kategórii v hre na zobcovej flaute získala čestné uznanie. Katarína Majniarová v  1. kategórii v hre na drevených dychových nástrojoch získala na zobcovej flaute čestné uznanie. Zuzana Majsniarová v 5.A kategórii v hre na drevených dychových nástrojoch získal na zobcovej flaute krásne 3. miesto. Jozef Martiš v 5.B kategórii  v hre na drevených dychových nástrojoch získal na klarinete čestné uznanie. Všetkým zúčastneným žiakom pedagógom a korepetítorom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov do ďalších súťaží.

• Kollárova310/ 5
            96801 Nová Baňa