• Regionálne kolo v umeleckom prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2015

• 21. 4. 2015
          • Centrum voľného času v Žarnovici usporiadalo dňa 14. 04. 2015  v priestoroch ZŠ na Ul. Fraňa Kráľa  pavilón I. stupňa v Žarnovici regionálne kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Do súťaže sa zapojilo 35 recitátorov s 12 základných škôl a 2 OGY okresov Žarnovica, Banská Štiavnica a Žiar nad Hronom. Do regionálneho kola postúpili súťažiaci na prvom a druhom mieste v každej kategórii v prednese poézie aj prózy. V prednese poézie súťažilo 18 žiakov a v próze 17 žiakov. Za našu školu súťažil v III. kategórii (Poézia) žiak LDO - DÁRIUS ŠKADRA, ktorý sa umiestnil na 1. mieste a postúpil do krajského kola. Dáriusovi srdečne blahoželáme.

• Duchovný a umelecký odkaz Banskoštiavnickej kalvárie

• 21. 4. 2015
          • Vernisáž celoslovenskej výtvarnej súťaže sa konala 15.4.2015 v Banskej Štiavnici. Súťaže sa zúčastnilo 5 ZŠ a 10 ZUŠ z celého Slovenska. Z našej ZUŠ sa do súťaže zapojilo viacero žiakov a získali sme nasledovné ocenenia: 1. TÉMA, 5.kategória (žiaci ZUŠ 4. - 6. ročník)Timea Polcová - 2. miesto2.TÉMA, 5.kategória (žiaci ZUŠ 4. - 6. ročník) Michaela Éderová - 2. miesto, Viktória Forgáčová - 3. miesto, 7.kategória (žiaci ZUŠ II. stupeň), Martina Šályová - 3. miesto. Víťazom srdečne blahoželáme. Žiakov pripravovala Mgr. Ľ. Kormaňáková. Fotky si môžete pozrieť v tomto odkaze Duchovný a umelecký odkaz Banskoštiavnickej kalvárie.

• Mládež spieva 2015

• 29. 4. 2015
          • Stredoslovenské osvetové stredisko a Základná umelecká škola Jána Cikkera v Banskej Bystrici usporiadali dňa 17.4.2015 krajskú súťaž detských speváckych zborov Banskobystrického kraja pod názvom "Mládež spieva". Súťaže sa zúčastnili zbory: Štvorlístok - detský spevácky zbor pri ZŠ M.Rázusa a Súkr. CVČ vo Zvolene, Felix - detský spevácky zbor pri ZUŠ v Heľpe, Zborík - detský spevácky zbor pri ZUŠ v Banskej Štiavnici, Krištálik - detský spevácky zbor pri ZUŠ v Poltári, Nádej - detský spevácky zbor pri ZUŠ v Rimavskej Sobote, Campanella - detský spevácky zbor pri CZUŠ Lučenec-Breznička a náš VOCE EUFONICO - dievčenský spevácky zbor pri ZUŠ Nová Baňa. Vystúpenie nášho zboru bolo odbornou porotou - Dr. Katarína Koreňová, Dr. Alfonz Poliak, Prof. Milan Pazúrik, ohodnotené za najlepšie súťažné vystúpenie a vysúťažili si od nej ZLATÉ PÁSMO s pochvalou poroty. Úspech nášho DSZ zboru Voce Eufonico bol veľkým prekvapením pre samotné účinkujúce zbory, porotu a naše deti. Ohodnotené kvality, bude môcť Voce Eufonico prezentovať na celoštátnej prehliadke detských speváckych zborov v dňoch 27.-29.5.2015 v Prievidzi. Ďakujeme našej dirigentke Mgr.art. Margaréte Žňavovej, korepetítorke Mgr. Dagmar Valkovej a hráčovi na cachon Filipovi Urdovi. K oceneniu srdečne blahoželáme

• Amfo 2015

• 13. 4. 2015
          • Dňa 10.apríla 2015 sa zúčastnili žiaci Základnej umeleckej školy v Novej Bani, Výtvarný odbor na vernisáži v Žiari nad Hronom, kde získali nasledujúce ocenenia:
            Michal Budinský - 1.miesto
            Daniel Melicher - čestné uznanie
            Michaela Obrcianová - čestné uznanie. Fotky zo súťaže tu - Amfo 2015.

• Regionálna prehliadka zborov

• 9. 4. 2015
          • Dňa 1.4.2015 sa v našej koncertnej sále uskutočnila po prvý krát Regionálna prehliadka detských speváckych zborov. Nakoľko v tomto regióne len dve Základné umelecké školy majú zbory tohoto typu, súťažili dve telesá - zo ZUŠ Banská Štiavnica a ZUŠ Nová Baňa. Detský zbor z Banskej Štiavnice "Zborík" má už šesť ročnú tradíciu a náš mladučký "Voce eufonico" má len dva roky. Odborná porota bola z výkonov milo prekvapená a s prianím veĺa úspechov ich odporučila na krajské kolo do Banskej Bystrice, ktoré sa bude konať 17. apríla 2015. Nášmu 25. člennému zboru, ich dirigentke Mgr.art. Margaréte Žňavovej a korepetítorke Mgr. Dagmar Valkovej gratulujeme. Fotky z prehliadky si môžete pozrieť v tomto odkaze Regionálna prehliadka zborov.

• Koncert našich cimbalistov v Martine

• 10. 4. 2015
          • V septembri 2014 sa začala na našej škole vyučovať hra na cimbal. Žiaci, ktorí navštevujú cimbalovú triedu Zuzany Holíkovej sú Eliška Štullerová, Romana Bakošová, Nikoleta Barboríková, Benedikt Milan Palaj a Nikola Muránska. Eliška, Romana a Nikoleta sa zúčastnili spoločného koncertu v Základnej umeleckej škole v Martine dňa 30.3.2015. Skladby a piesne, ktoré nacvičili si mohli zahrať s výbornými hudobníkmi a tak otestovať svoje schopnosti. Na tomto spoločnom koncerte hralo aj 10 žiakov ZUŠ v Martine, kde sa cimbal už vyučuje niekoľko rokov. Naše dievčatá sa vôbec nedali zahanbiť, s veľkou chuťou a radosťou si zahrali a reprezentovali svoju učiteľku a našu školu. Fotky z koncertu si môžete pozrieť v tomto odkaze Koncert cimbalistov v Martine.

• Hviezdoslavov Kubín 2015

• 19. 5. 2015
          • Dňa 25.marca 2015 sa v Centre voľného času v Novej Bani konalo obvodné kolo 61. ročníka súťaže v umeleckom prednese a prózy pod názvom Hviezdoslavov Kubín. Za našu školu sa súťaze súčastnil žiak Literárno-dramatiského odboru Dárius Škadra, ktorý v 3. kategórii v poézii obsadil 1. miesto, ža čo mu gratulujeme. Do galérie Hviezdoslavov Kubín 2015 boli pridané fotografie.

• Kollárova310/ 5
            96801 Nová Baňa