• Kremnické laso 2017

• 9. 5. 2017
          • Dňa 6. apríla 2017 sa uskutočnil 13. ročník celoslovenskej súťaže detských a mládežnických hudobných skupín a spevákov sólistov Kremnické laso 2017. Je súťažou pre spevákov interpretujúcich široké spektrum hudobných žánrov. Na tento ročník bolo prihlásených 22 hudobných skupín, 31 spevákov sólistov z 26 miest Slovenska. Našu školu reprezentovali v kategórii A 2 - populárna pieseň Nikola Gregová a Viktória Medveďová. Žiačky pripravila Lýdia Benčová DiS.art. Fotky zo súťaže nájdete v tomto odkaze Kremnické laso 2017.

• Akordeónová súťaž 2017

• 16. 5. 2017
          • 4.5.2017 sa už 10. krát na našej Základnej umeleckej škole konala Regionálna súťažná prehliadka akordeonistov. Zúčastnilo sa jej 33 žiakov z rôznych umeleckých škôl. Akordeonisti z našej školy zabojovali a získali všetky umietnenia: Jakub Noga, Dávid Rajnoha - 2. miesto, Dávid Vrabček - 3. miesto, Sofia Trubanová - 1. miesto, Lucia Gáfriková - 2. miesto, Martina Rievajová - 3. miesto, Dominik Vincent - 2. miesto, Damian Kopernický - 2. miesto. Poďakovanie patrí pedagógom Mgr. Marte Urdovej DiS.art. a Tomášovi Valíčkovi DiS.art.. Súťaž sa uskutočnila s finančnou podporou mesta Nová Baňa. Fotky zo súťaže sú v tomto odkaze Akordeónová súťaž 2017.

• Súťaž v sólovej hre na saxofóne - Stará Ľubovňa 2017

• 3. 5. 2017
          • Dňa 27. apríla 2016 sa v Starej Ľubovni konala celoslovenská súťaž žiakov základných umeleckých škôl v sólovej hre na saxofóne. Súťaž bola rozdelená do troch vekových kategórií. V druhej kategórii žiakov do 15 rokov našu ZUŠ reprezentovali žiaci Mário Brieška, Timotej Škvarka a Urban Šmikniar. Porota zložená z renomovaných pedagógov slovenských konzervatórií udelila všetkým chlapcom strieborné pásmo. Chlapci okrem sólovej hry súťažili aj v komornej hre, kde sa im tiež podarilo obsadiť strieborné pásmo. Všetkým za vzornú reprezentáciu ZUŠ-ky patrí poďakovanie. Žiakov na súťaž pripravil Jozef Kráľ a veľké poďakovanie patrí korepetítorke Mgr. Dagmar Valkovej, ktorá získala Cenu vedúcej oddelenia kultúry MsÚ v Starej Ľubovni za najlepšiu korepetíciu

• Flautiáda 2017

• 3. 5. 2017
          • V dňoch 28. - 30.4. 2017 sa v Bratislave konal V. ročník Flautiády. Toto podujatie s medzinárodnou účasťou je nepochybne najprestížnejšou súťažou v hre na priečnu flautu, aká sa na našom území organizuje. Zúčastnili sa na nej mladí flautisti z Ruska, Poľska, Maďarska, Rakúska, Chorvátska, Slovinska, Českej republiky a Slovenska. O výsledkoch rozhodovala porota zložená z renomovaných zahraničných flautistov, ktorí udelili našej Karin Vozárovej krásne bronzové miesto. Karin sa pripravovala pod pedagogickým  vedením Martiny Beťkovej a korepetítora Jána Škvarku. K medzinárodnému úspechu gratulujeme. Fotky nájdete v tomto odkaze Flautiáda 2017.

• Mládež spieva 2017

• 24. 4. 2017
          • Dňa 21.4.2017 sa v Koncertnej sále ZUŠ Jána Cikkera v Banskej Bystrici konal 48. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadka detských speváckych zborov Mládež spieva. Súťaž je najstaršou a v posledných rokoch jedinou súťažou v oblasti zborového spevu detí na Slovensku. Hlavným cieľom súťaže je prezentovať umeleckú úroveň a výsledky činnosti detských speváckych zborov. Dievčenský spevácky zbor VOCE EUFONICO odprezentoval súťažný program na vysokej umeleckej úrovni a zaujal svojim výkonom odbornú porotu natoľko, že bol ohodnotený ako najlepší zbor zo zúčastnených detských zborov. Získal zlaté pásmo s postupom do celoslovenského kola, ktoré sa uskutožní 8.-10.6.2017 v Prievidzi. Veľká vďaka patrí deťom, dirigentke Mgr.art. Margaréte Žňavovej,  korepetítorke Mgr. Dagmar Valkovej a pani učiteľkám Mgr. Martine Beťkovej DiS.art. a Bc. Stanislave Vozárovej DiS.art. Fotky si môžete pozrieť v tomto odkaze Mládež spieva 2017.

• Schneiderova Trnava 2017

• 12. 4. 2017
          • Dňa 6. apríla 2017 sa žiačka našej školy Lívia Šušovicová, pod vedením Mgr. Dagmar Valkovej zúčastnila 17. ročníka celoslovenskej interpretačnej súťaže žiakov ZUŠ v sólovej hre na klavíri Schneiderova Trnava 2017, kde získala zlaté pásmo v 1. kategórii v sólovej hre na klavíri a zároveň sa stala víťazkou 1. kategórie. Diplom za prípravu žiačky obdržala aj pani učiteľka. Srdečne gratulujeme a želáme ešte veľa, veľa úspechov. Fotky si môžete pozrtieť v tomto odkaze Schneiderova Trnava 2017..

• Novobanská jar 2017

• 17. 5. 2017
          • Dňa 29. marca 2017 sa v ZUŠ v Novej Bani uskutočnil tretí ročník speváckej súťaže „Novobanská jar“ pre žiakov ZUŠ I. a II. stupňa v sólovom speve. Do súťaže sa prihlásili žiaci zo ZUŠ Kremnica, Žiar nad Hronom a Novej Bane. Súťažilo 33 súťažiacich v piatich kategóriách. Speváci z našej ZUŠ získali deväť zlatých pásiem a tri strieborné pásma. Paulína Valachovičová v druhej kategórii získala ocenenie víťaz kategórie. Deti boli z tried Mgr. Edity Hatalovej DiS.art., Marie Lutišanovej DiS.art. a Lýdie Benčovej DiS.art. Do galérie Novobanská jar 2017 boli pridané fotografie.