• POZVÁNKA NA GITAROVÝ KONCERT

• Srdečne Vás pozývame na gitarový koncert, kde sa Vám predstaví náš bývalý žiak Štefan Gazdík, ktoré je momentálne študentom Konzervatória J.L. Bellu v Banskej Bystrici.

Koncert sa uskutoční dňa 06.05.2022 o 18.00 hod. v koncertnej sále našej školy.

Tešíme sa na Vašu účasť

• Zlaté a strieborné pásmo pre našich žiakov v Celoslovenskej speváckej súťaži

• Základná umelecká škola v Banskej Štiavnici v spolupráci s mestom Banská Štiavnica organizovali Celoslovenskú spevácka súťaž " Duchovný a umelecký odkaz Banskoštiavnickej kalvárie. " Žiaci zo speváckej triedy Lýdie Benčovej DiS.art. - Matúš Benč si vyspieval zlaté pásmo a Marek Jablonka si vyspieval strieborné pásmo. Oboch žiakov na klavíri korepetovala Mgr. Dagmar Valková.

Z úspechu sa tešíme a žiakom gratulujeme.

• 1. miesto pre našu žiačku LDO

• Naša žiačka Ľudmila Pálenkášová z Literárno - dramatického odboru pod vedením p.uč. Mgr.art. Pavla Olešňana sa 8.apríla zúčastnila na regionálnej súťažnej prehliadke v umeleckom prednese poézie v Banskej Štiavnici v rámci 68. ročníka Hviezdoslavovho Kubína - Sládkovičova Štiavnica. Svojim vystúpením získala úžasné 1.miesto a taktiež aj postup do krajského kola. Z jej úspechu sa veľmi tešíme, Ľudke gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Ocenenie pre našu žiačku Výtvarného odboru

• Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom realizovalo 34. ročník regionálnej postupovej súťaže a výstavu amatérskej fotografickej tvorby - AMFO 2022. Do súťaže sa zapojila naša žiačka Výtvarného odboru Lea Mária Lacová z triedy p.uč. Mgr. Žanetky Oklapekovej so svojou tvorbou " Portrét". V kategórií I. veková skupina - autori do 15 rokov získala za svoju tvorbu ocenenie. Gratulujeme.