• Šťastné a veselé praje celý výtvarný odbor, učiteľky a žiaci

• 12. 12. 2022
          • Milí rodičia, žiaci a priaznivci našej školy a umenia, od decembra si môžete pozrieť výber žiackych prác výtvarného odboru na vianočné, zimné a iné témy realizované v tomto štvrťroku. Navštívte nás, zatúlajte sa po priestoroch školy, a vychutnajte si tiché rozprávanie každej práce. Nech Vám rozsvietia Vaše srdcia vianočným posolstvom.

• Úspechy našich žiakov

• 7. 12. 2022
          • Po vyhodnotení prác 0. ročníka celoslovenskej súťaže "Tvorivosť bez hraníc", ktorú zastrešuje ZUŠ Brezno, sa Vám jednoducho musíme pochváliť s výsledkami - náš žiak Patrik Zima, poslucháč literárno-dramatického odboru, sa vo svojej kategórii (prednes poézie) umiestnil na 1. mieste! Srdečne blahoželáme a prajeme mnoho ďalších úspechov.

• NAJKRAJŠIA DOVOLENKOVÁ FOTOGRAFIA

• 29. 11. 2022
          • V celoslovenskej fotografickej súťaži Najkrajšia dovolenková fotografia 2022 získali žiačky výtvarného odboru Zuš Nová Baňa Hanka Mikušková a Lýdia Bratková cenu v kategórii Môj najkrajší prázdninový zážitok. Do súťaže sa zapojilo 46 účastníkov z celého Slovenska a Česka, ktorí poslali spolu 258 fotografií.

Výstavu amatérskej fotografickej tvorby si môžete pozrieť v priestoroch Múzea vo Svätom Antone do 31. 1. 2023.

• 16. Celosvetový cimbalový kongres

• 3. 11. 2022
          • V dňoch od 26. - 30.10.2022 sa konal 16. Celosvetový cimbalový kongres vo Valašskom Meziříčí, na ktorom sa zúčastnili cimbalisti, pedagógovia, výrobcovia a milovníci cimbalu z Nemecka, Grécka, Holandska, Veľkej Británii, USA, Iránu, Mongolska, Ukrajiny, Moldavska, Číny, Slovenska, Česka, Maďarska, Rakúska, Japonska, Izraelu, Švajčiarska, Malajzie a Singapuru. Každá krajina sa predstavila na koncertoch. S našou p. uč. Stračinovou sa kongresu zúčastnila aj žiačka ZUŠ Jana Budinská.