• 5 ocenení v regionálnom kole AMFO

• 18. 4. 2023
          • Regionálne kolá 51. ročníka AMFO – celoštátnej postupovej súťaže a výstavy amatérskej fotografickej tvorby, majú po celom Slovensku už svojich víťazov, držiteľov cien a čestných uznaní. Súťaží sa v troch vekových skupinách do 15 rokov, do 25 rokov a od 25 rokov
            v kategóriách ako samostatná fotografia a diptych a bez rozlíšenia veku v kategóriách cykly a seriály a experiment.

Regionálne kolo AMFO za okresy Žarnovica, Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica zastrešuje Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom. Za organizáciu, propagáciu, produkciu a odbornú porotu zodpovedá vedúci pracovník za výtvarníctvo Mgr. Miro Hric a riaditeľka Mgr. Helena Žňavová. Za tento ročník rozhodovala odborná porota v zložení: Mgr. Miroslav Zaťko (predseda), Mgr. art. Dominika Jackuliaková a Mgr. art. Peter Lukáč.

Tento rok regionálne kolo AMFO dopadlo pre našu ZUŠ Nová Baňa veľmi úspešne.
            Našu školu reprezentovalo 9 žiakov z oboch tried učiteliek, z toho 4 žiaci boli ocenení. Vo vekovej skupine do 15 rokov v kategórii samostatná fotografia získali čestné uznanie: Šimon Benč – Štruktúra (p. uč. M. Lenčová), Lýdia Bratková – Kráčanie myšlienkami (p. uč. Ž. Oklapeková), Nelly Hercegová – Ja (p. uč. Ž. Oklapeková). Bez rozlíšenia veku v kategórii cykly a seriály získala cenu Sára Dzurová – Stopy I.; II.; III. (p. uč. M. Lenčová). Všetci ocenení postupujú do krajského kola, kde si budú merať sily s ďalšími fotografmi z 5 regionálnych kôl.

Regionálneho kola súťaže KOS Nitra sa zúčastnila aj pani učiteľka Mgr. M. Lenčová, ktorá získala čestné uznanie v kategórii experiment bez rozlíšenia veku za fotografie: Portrét - Začiatok vojny na Ukrajine – Apokalypsa; Vzbura; Boj; Súboj dobra a zla. Postupuje taktiež do krajského kola.

Za vedenie školy blahoželáme všetkým oceneným a držíme im päste v krajskom kole. Zároveň ďakujeme naši pedagógom za profesionálne vedenie žiakov, aj za to, že si neustále zlepšujú svoje pedagogické a výtvarné schopnosti.

Nižšie zverejnené fotografie z udeľovania cien a víťazné fotografie.

• Veľkonočný pozdrav

• 3. 4. 2023
          • Riaditeľka školy a kolektív učiteľov a žiakov ZUŠ Nová Baňa Vám želajú krásne prežitie Veľkonočných sviatkov. Túto krásnu monumentálnu maľbu prichystali ako prekvapenie ku sviatku Veľkej noci naši výtvarníci 3. a 4. roč. 1.časti 1. stupňa z triedy pani učiteľky M. Lenčovej.

• Deň učiteľov - pozvánka na koncert

• 21. 3. 2023
          • Každoročne oslavujeme v marci Deň učiteľov ako oslavu našej práce, ktorú považujeme za svoje poslanie. Tento deň je svedectvom dôležitosti prínosu pedagógov pre rozvoj umenia a kultúry v spoločnosti.

Pri tejto príležitosti chceme my, učitelia ZUŠ v Novej Bani, osláviť Deň učiteľov spôsobom, ktorý je nášmu srdcu najbližší – hudbou.

Pozývame vás, milí kolegovia – učitelia, osláviť tento náš Deň,

pozývame vás, milí naši žiaci, kde budete mať jedinečnú príležitosť vidieť svojich učiteľov pri svojom ‘remesle‘,

v neposlednom rade pozývame všetkých, ktorí chcú vzdať úctu učiteľom a učiteľskému povolaniu

na Koncert učiteľov ZUŠ v Novej Bani, ktorý sa uskutoční dňa 29.03.2023 o 17:00 v koncertnej sále ZUŠ.

• Sústredenie speváckeho zboru

• 14. 3. 2023
          • Po pandemickej prestávke, zapálení túžbou opäť sa postaviť na koncertné a súťažné pódiá, sme s detským zborom VOCE EUFONICO absolvovali spevácke sústredenie na juhu Slovenska. Cieľom bolo urobiť nielen kus odbornej práce, ale rovnako medzi dievčatami budovať "mušketierskeho ducha".

Toto všetko by sa nepodarilo bez výraznej finančnej pomoci Rodičovského združenia pri ZUŠ, a rovnako veľkej podpory našej p.riaditeľky Marte Urdovej.

Ďakujeme pani dirigentke Margarétke Žňanovej a p. uč. Žanetke Oklapekovej a veľké ďakujeme tiež patrí lekárni Medea za medicínske potreby.

Tešíme sa na príležitosť zužitkovať našu námahu...

• Pozvánka na výstavu prác žiakov výtvarného odboru

• 23. 2. 2023
          • Milí rodičia, deti a priaznivci ZUŠ Nová Baňa a našej výtvarky😊. Pozývame Vás na prechádzku po chodbách školy potešiť zrak a ducha. Od februára máme novú aktuálnu výstavu žiakov nášho výtvarného odboru, väčšinou práce z druhého štvrťroka prvého polroka.

Vo vestibule môžete vidieť farebné fauvistické portréty a autoportréty, štúdie očí zvierat a visiace masky z triedy p. učiteľky Ž. Oklapekovej. Spolu s nimi visia, dole aj na poschodí, kresby sokola a bažanta uhlíkom a gumou z rôznych ročníkov a farebné koláže zvierat od najmenších z triedy p. učiteľky M. Lenčovej. Na chodbe vľavo na poschodí uvidíte ukážky z najlepších enkaustických prác z oboch workshopov v tomto školskom roku, kópie súťažných kresieb a originály „Frievaldského ilustrácia“ a experimentálne maľby. Časť z nich sa objaví na chodbe pred zborovňou. Na poschodí vás rozveselia a nadchnú od najmenších fantazijné zvery na parapetoch z triedy p. učiteľky Ž. Oklapekovej a návrhy riešenia interiéru a exteriéru, dva visiace objekty – reliéfy, netradičné tváre a grafiky zo 3., 4, 6. roč. z triedy p. učiteľky M. Lenčovej.

• Nezabudnuteľný flautový koncert

• 23. 2. 2023
          • Tohtoročná Popolcová streda sa nám navždy vryje do pamäti. Študentky Akadémie umení v Banskej Bystrici Ivana Klesniaková, Lucia Bencúrová, Miriam Bednárová a ich korepetítorka Mgr.art. Lucia Biľová, ArtD. si pre náš pripravili nezabudnuteľný umelecký zážitok. Ich profesionálny výkon ohúril najmä našich žiakov. Pevne veríme, že tento koncert bude pre nich motiváciou do ďalšieho cvičenia.

Ďakujeme!

• Kollárova 5, 968 01 Nová Baňa Slovakia